Slavimo Tjedan školskog doručka zajedno

Autor: Tanja Štefok Mikić, 16. 10. 2020.

Priključili smo se prvom obilježavanju Tjedna školskog doručka.

Doručak je za školarce najvažniji obrok u danu, a škole su mjesto gdje se

svaki dan poslužuju tisuće doručaka.

To je razlog za slavlje! Zato ćemo od 2020. godine svakog listopada,

uoči Svjetskog dana hrane, slaviti nacionalni Tjedan školskog doručka.

Tjedan školskog doručka pokrenut je kako bi se podigla svjesnost

o važnosti nutritivno bogatog doručka za svako školsko dijete.

U ovom tjednu slavimo i rad ljudskih ruku i zahvalnost za plodove zemlje.

Učenici 1. razreda pripremali su svoj doručak u ponedjeljak, učenici 2. razreda u utorak, a trećaši u srijedu.

Učenici 4. razreda cijeli su tjedan bili jako aktivni, a u petak su pripremili svoj školski doručak.

Cijeli tjedan su čitali umjetničke tekstove vezane za hranu i kruh, bogate plodove jeseni i važnost rada ljudskih ruku. Ujedno smo obilježili i Dane kruha i plodova Zemlje - zahvalnosti za plodove zemlje i ljudskog rada.

Proučavali smo poslovice o kruhu i naučili što one znače. U školskoj kuhinji, uz pomoć naše školske kuharice tete Štefice, pripremali smo zdravi doručak za nas u razredu, ali i za prijatelje u školi. Pripremali smo zdravu vegetarijansku pizzu. Na pripremljeno tijesto, slagali smo zdrave namirnice - kukuruz, gljive, mrkvicu, papriku, sir i rajčicu. Razgovarali smo o zdravim namirnicama i zaključili kako su one najpotrebnije djeci za zdrav rast i razvoj.

Zdravu vegetarijansku pizzu smo ispekli i u slast pojeli. Mnogo je vrijednih ljudi radilo cijelu godinu da bi mi danas uživali u pripremi i konzumiranju zdrave hrane.

Tekst i foto: učiteljica Svjetlana Mojzeš

Kratki i veseli filmić u izradi učiteljice Svjetlane pogledajte na: