Obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Autor: Tanja Štefok Mikić, 19. 11. 2020.

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje -

18. studenog,  naš nacionalni praznik.

Obilježili smo Dan sjećanja  na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje paljenjem svijeća ispred općinske zgrade.

3. i 4. razred

Učenici 4. razreda brojnim aktivnostima koje su proveli u učionici pokazali su veliko poštovanje prema žrtvama u Domovinskom ratu.

Prigodnim programom u razredu prisjetili smo se svih stradalih 1991. godine u Vukovaru. Na samom početku sata smo poslušali pjesmu Hrvoja Hegedušića, Stoji grad. Pogledali smo i film Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, koji je pripremila Alfa izdavačka kuća, desetominutnu priču o Vukovaru, gradu heroju Domovinskog rata, s dr. sc. Antom Nazorom, ravnateljem Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata, i učenicom Anteom Dedić.

Interpretirali smo pjesmu Nikole Jukića, Uvijek mislim Vukovar.

S dubokim poštovanjem i suosjećanjem razgovarali smo o Domovinskom ratu i žrtvama.

Virtualno smo prošli ulicama Vukovara, tj. Mitnice 1991. i 2020.

Učenice našeg razreda koje pohađaju Glazbenu školu Milka Kelemena u Slatini pripremile su nekoliko glazbenih točaka Vukovaru na dar.

Iako smo fizički udaljeni od grada heroja, otvorili smo srca, potaknuli jedni druge i upalili svijeće za sve žrtve zbog kojih danas slobodno živimo.

učiteljica Svjetlana Mojzeš

1. i 2. razred

5. i 6. razred

PŠ Četekovac

Učenici su palili lampione u obliku vukovarskog vodotornja te ih slagali u boji i obliku hrvatske zastave.

Kupnjom lampiona iz vukovara učenici i djelatnici OŠ Mikleuš uključili su se u humanitarnu akciju kojom smo podržali rad udruga za djecu s posebnim potrebama Grada Vukovara.

Ovom dobrovoljnom akcijom koordinirala je vjeroučiteljica Milkica Sarajlić Kolundžija.

Isti dan 17. studenoga obilježili smo i Međunarodni dan prijevremeno rođene djece - Palčića.

U znak podrške učenici i učitelji obukli su ljubičaste majice i/ili maske.