Humanitarna akcija - Djeca djeci
Autor: Tanja Štefok Mikić, 23. 3. 2021.

Poštovani učitelji, učenici i roditelji!

U ovo preduskrsno vrijeme OŠ Mikleuš pokreće akciju darivanja djece koja su stradala u potresu u Sisačko-moslavačkoj županiji pod geslom Djeca djeci.

Naš je cilj da učenici i učitelji razvesele djecu i učitelje stradalih područja te izraze suosjećanje, podršku i brigu.

Izabrana je OŠ Katarina Zrinska Mečenčani jer je po broju učenika i djelatnika slična našoj školi.

Nakon potresa u zgradi njihove škole se ne održava nastava već su učenici razredne nastave smješteni u jednu osnovnu školu, a učenici predmetne nastave u jednu srednju školu u Hrvatskoj Kostajnici.

Zadatak je učenika da svatko pripremi paket (u kutiji cipela ili slično) što bi drugo dijete razveselilo za Uskrs: slatkiš, igračku, školski pribor, knjigu, crtež ili pismo... Prema želji može ostaviti svoje ime i adresu u pismu kako bi se možda razvilo novo prijateljstvo. Pakete ćemo u školi prikupljati do petka 26.3.2021. kako bi idući tjedan stigli na svoje odredište.

Također, u petak 26.3. u školi ćemo realizirati humanitarnu palačinkijadu, a cijena jedne palačinke je dobrotvorni prilog. Molimo sve učenike i djelatnike da se uključe u skladu sa svojim mogućnostima.

Cjelokupnu akciju planiramo realizirati u suradnji s Općinom Mikleuš koja će osigurati prijevoz paketa u Hrvatsku Kostajnicu.

Zahvajujemo unaprijed svima na odazivu akciji i dobrovoljnim prilozima.