Priča jesenskog šešira

Autor: Dinko Vekić, 18. 10. 2021.

Jedne tmurne i kišovite srijede u našu školu ušetali su neobični jesenski šeširi.

Naime, riječ je o projektu 5. razreda iz Hrvatskoga jezika za koji su se učenici pripremali mjesec dana. Učenici su marljivo skupljali jesenske plodove te pomoću njih oblikovali svoje šešire. Bilo je tu kestenja, raznobojnog lišća, šipka, kukuruzovine, bundevica, oraha i lješnjaka. Neki su učenici sami oblikovali šešire od hamer- papira, a neki su koristili već gotove te na njih vrućim ljepilom učvrstili jesenske plodove. Kreativni zadatak time je bio gotov, a zatim su trebali napisati priču u 1. osobi jednine, odnosno kao da su oni ti šareni jesenski šeširi.

Svaki je učenik predstavio i opisao svoj rad. Prilikom izvođenja priče šešire su stavili na glavu i počeli pričati svoju priču.

Na samom kraju izabrali smo miss šešira ( Roko Šantić) te 2. ( Luka Ružička) i 3. mjesto (Nika Škulj).