Godina čitanja 2021.: izložba Čarobni svijet slikovnica

Autor: Dinko Vekić, 8. 11. 2021.

Početkom nove školske godine 2021./2022. knjižničar je pripremio izložbu "Čarobni svijet slikovnica" za učenike 1. i 2. razreda.

Izložba je bila pod geslom "Godina čitanja 2021". Kao izložbeni prostor korištena je cijela čitaonica školske knjižnice. Inače, samo jedan mali broj slikovnica na policama knjižnice jest izložen frontalno: i slikovnice većinom stoje okomito na policama knjižnice.

Korištenjem cijele čitaonice knjižnice kao izložbenog prostora, učenici su imali priliku opaziti gotovo sve slikovnice odnosno naslove jednim pogledom! Doznali su po čemu se razlikuje slikovnica od knjige, što je ilustrator i što je pisac/spisateljica odnosno što znače riječi autor/autorica koja su latinskog podrijetla. Bilo je zanimljivo!

Pogledajte i riješite kviz: