U povodu 165 godina školstva u Mikleušu održana Likovna kolonija

Autor: Tanja Štefok Mikić, 9. 5. 2022.

U povodu 165 godina školstva u Mikleušu,

Osnovna škola Mikleuš organizirala je Likovnu koloniju

na kojoj je sudjelovalo devet likovnih umjetnika

iz Osijeka, Slatine i Suhopolja.

– Likovna je kolonija provedena u OŠ Mikleuš, te okolnim mjestima općine Mikleuš, a sve slike su ostale u našoj školi, kao donacija i uspomena na ovu treću Likovnu koloniju. Škola je snosila troškove platna i boja, a sve ostalo je sufinancirala Općina Mikeluš- rekao je ravnatelj OŠ Mikleuš, Dragan Kraljik.

Prije početka slikanja, likovnjake je pozdravio načelnik Općine Mikleuš, Robert Grabar.

– Zahvaljujem vam se što ste došli u našu općinu, u našu osnovnu školu kako bi pomogli u obilježavanju 165 godina školstva ovdje u Mikleušu. Želim vam ugodan boravak u našoj općini i puno lijepih slika - rekao je Grabar.

(www.icv.hr, adf, foto: OŠ Mikleuš)

Izvor: