Pictionary u 4. razredu

Autor: Tanja Štefok Mikić, 20. 4. 2016.

Učenici 4. razreda uz pomoć svoje učiteljice Tatjane izradili su društvenu igru Pictionary. Učenici su bili jako vrijedni jer su morali izraditi čak 150  kartica s različitim pojmovima, polje za igru i pješčani sat.

Učiteljica je potaknula učenike na izradu ove društvene igre objasnivši im da igru prati osjećaj sreće i zadovoljstva, a ona sama donosi vedrinu i opuštanje. Kao jedan od sadržaja slobodnog vremena igra postaje sve važniji oblik zabave. Kroz društvene igre, djeca bogate svoj rječnik, razvijaju  zaključivanje, pamćenje i koncentraciju. Učenici sretni i zadovoljni  pod odmorima rado igraju igru Pictionary i na taj način kvalitetno provode svoje slobodno vrijeme.