Zadnji su prvi na kvizu 6. razreda

Autor: Tanja Štefok Mikić, 22. 4. 2016.

U petak 22. travnja obilježili smo Dan planeta Zemlje i Dan hrvatske knjige. U holu škole u kvizu znanja iz predmeta Priroda i Hrvatski jezik natjecali su se učenici 6. razreda.

Učenici su bili podijeljeni u 4 skupine: Boris i Josip (Čuvari prirode), Domagoj i Martin (Tigrovi), Nikola i Gabriela (Psihopilad) i Iva i Karla-Marija (Zadnji). Kviz su osmislile i vodile učiteljice Marica Kesić i Barbara Vidović Volenik. Na početku kviza o Danu hrvatske knjige, Marku Maruliću i njegovu djelu Judila ispričala nam je Anja Vlatković dok su u predahu Gabriela Pejić, Tea Škulj i Maria Carmela Dakić čitale lijepe stihove naše književnosti.

Nakon 4 kruga pitanja iz svakog predmeta, pobjedu su odnijeli Zadnji - Iva Vlatković i Karla-Marija Mojzeš s osvojenih 13 bodova. Drugo su mjesto podijelili Čuvari Prirode i Psihopilad s 11 bodova, dok su Tigovi osvojili 4 boda.

U publici su bili učenici četvrtog, petog, sedmog i osmog razreda.

Fotografije: Dinko Vekić