Nakon 10 godina opet u osnovnoj školi

Autor: Tanja Štefok Mikić, 20. 5. 2016.

Marljivim radom i urednim životom do ostvarenja snova

Nakon desetak godina kroz vrata OŠ Mikleuš prošao je, i na susret s novim naraštajima došao, bivši učenik naše škole Dejan Bosanac, danas dipl. pravnik.

U informatičkoj učionici upriličen je susret s učenicima 1.-4. razreda. Uslijedila su brojna pitanja radoznalih učenika. Zanimalo ih je kako se prije učilo, u kojim je izvannastavnim aktivnostima sudjelovao, kojim se sportovima bavio, koliko je vremena proveo učeći, kako je provodio slobodno vrijeme, koje je obveze imao u obitelji. Dejan je učenicima prezentirao najljepše trenutke iz studentskih dana s međunarodnih druženja studenata iz Mađarske i Španjolske. Učenici su pozorno slušali postavljali brojna pitanja. Na kraju su uslijedile poruke učenicima kako marljivim radom, urednim životom (bez cigareta i alkohola) i oni mogu ostvariti svoje snove i biti na ponos svojim roditeljima i učiteljima.

Zdenka Funtek,

učiteljica 2. razreda i bivša Dejanova učiteljica