Bili smo na svečanosti I dok je srca, bit će i Kroacije

Autor: Tanja Štefok Mikić, 25. 11. 2016.

Naši učenici Luka Miljić (4. razred) i Karla-Marija Mojzeš (7.razred) s učiteljicama Svjetlanom Mojzeš i Maricom Kesić te ravnateljem Draganom Kraljikom prisustvovali su svečanosti u OŠ J. Kozarca Slatina. Nagradu je dobila Ivona Lukić iz 8. razreda za literarni rad Vukovar, grad uništenih snova.

Slatinska osnovna škola Josipa Kozarca bila je domaćin osme završne svečanosti dodjele nagrada za književne radove učenika I dok je srca, bit će i Kroacije koju organizira Ogranak Matice hrvatske u Slatini.

O značaju ove tradicije govorila je Zorica Varga, predsjednica Ogranka MH. Drage goste pozdravila je i Ksenija Vujanović-Juras, ravnateljica Osnovne škole i zamjenica predsjednice Ogranka. Grad Slatine ove se godine uključio donacijom potrebnom za održavanje završne svečanosti, a u ime Grada govorio je zamjenik gradonačelnika Miroslav Venus. Glazbeni uvod u školskoj knjižnici izveli su učenici Osnovne glazbene škole Slatine a recital učenici škole domaćina. U natjecanju su sudjelovale osnovne škole iz Zdenaca, Čačinaca, Mikleuša, Nove Bukovice, Čađavice i Slatine, a nagrade su dobile Ana Schweigert, Sara Dorinko, Ivona Lukić, Izabela Štimac, Karla Vasiljević i Monika Sudarić. Učenici su nagrađeni knjigama u izdanju MH, a iste su uručene i mentorima te ravnateljima škola.

(www.icv.hr, žf; foto: Željko Felbar)

foto: ravnatelj Dragan Kraljik