Radionica - sat kodiranja

Autor: Tanja Štefok Mikić, 9. 12. 2016.

U srijedu 7. prosinca u našoj je školi održana radionica - sat kodiranja.
Predavači za zainteresirane učenike  (a bilo ih je dvadesetak) bili su dr.sc. Oliver Jukić - dekan Visoke škole za menadžment u turizmu i informatici u Virovitici te naš učitelj informatike Slaven Mađarić u čijoj je organizaciji i bila sama radionica.
Sat kodiranja osmišljen je kao jednosatni uvod u računarstvo, osmišljen za demistifikaciju kodiranja i kao dokaz da svatko može naučiti osnove. Inače, sat kodiranja globalni je pokret kojeg čine deseci milijuna učenika u preko 180 zemalja. Jednosatni vodiči dostupni su na preko 40 jezika. Naši učenici bili su oduševljeni i poželjeli su više ovakvih radionica u školi.

Zašto je važna informatika?

Svaki bi učenik trebao imati priliku naučiti informatiku. To pomaže njegovanju vještine rješavanja problema, logike i kreativnosti. Počevši rano, učenici će imati temelj za uspjeh u karijeri u 21. stoljeću.

foto: ravnatelj Dragan Kraljik i učitelj Slaven Mađarić