Iskoristi dan u Virovitičko-podravskoj županiji

Autor: Tanja Štefok Mikić, 16. 12. 2016.

Našim su sedmašima danas u školi podijeljeni vodiči za pomoć u osmišljavanju slobodnog vremena djece i mladih Iskoristi dan u Virovitičko-podravskoj županiji.

U Maloj sali Virovitičko-podravske županije, održana je promocija i podjela vodiča “Iskoristi dan u Virovitičko-podravskoj županiji“. Ovoj prigodnoj svečanosti, uz pročelnicu Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vesnu Šerepac, ravnatelja Zavoda za javno zdravstvo sveti Rok VPŽ Miroslava Venusa, sudjelovali su mnogobrojni dionici ovog projekta.

Projekt je nastao u suradnji školskih preventivnih programa, a riječ je o međusektorskoj suradnji školstva i zdravstva u koju su uključene škole s područja županije, Zavod za javno zdravstvo “Sveti Rok”, te Povjerenstvo za suzbijanje bolesti ovisnosti Virovitičko-podravske županije. Ovo je već osmo izdanje vodiča kojem je cilj pomoći mladima da osvijeste važnost organizacije slobodnog vremena, a informira ih o aktivnostima u našoj lokalnoj zajednici.

Vrijednost projekta prepoznalo je i Ministarstvo zdravstva čijim sredstvima je financirano njegovo izdavanje. Projekt „Iskoristi dan u Virovitičko-podravskoj županiji“ jedan je od samo dva projekta za mlade koji je ove godine iz Republike Hrvatske bio nominiran za prestižnu nagradu Vijeća Europe (Pompidou Group European Drug Prevention Prize 2016). Nositelj je projekta Zavod za javno zdravstvo „Sveti Rok“ Virovitičko-podravske županije koji je i izdavač vodiča. Ovo je jedinstveni vodič te vrste u Republici Hrvatskoj, a u realizaciji ideje već godinama pomažu i učenici i voditelji školskih preventivnih programa u odgojno-obrazovnim ustanovama u Virovitičko-podravskoj županiji. (izvor: www.vpz.hr)