Lana i Ivona na 2. učeničkom okruglom stolu poduzetništva

Autor: Tanja Štefok Mikić, 11. 5. 2017.

Naše učenice Lana Lipovac (4. razred) i Ivona Troha (3. razred) sudjelovale su na 2. učeničkom okruglom stolu poduzetništva koji se održao na Dan Europe 9. svibnja u Hrvatskom domu u Slatini.  2. učenički okrugli stol poduzetništva organizirala je Gradska razvojna agencija Slatina, u sklopu Dana otvorenih vrata EU projekata, a riječ je o aktivnosti koja je u sklopu projekta Poduzetnik kroz cijeli život pokrenuta prvi put 2016. godine. Učenice su predstavile rad Učeničke zadruge Naš vrt te OPG Ljikar iz Mikleuša. Ovom prilikom zahvaljujemo obitelji Ljikar na odvojenom vremenu za našu zadrugu!

Događaju su prisustvovali gradonačelnik Grada Slatine Ivan Roštaš, pročelnica Upravnog odjela za kulturu, šport i tehničku kulturu Virovitičko-podravske županije Vesna Šerepac, ravnateljica GRAS-a Danijela Maravić te poduzetnici iz slatinskog kraja.

Cilj Učeničkog okruglog stola bio je upoznavanje učenika s poduzetništvom i poduzetničkim vještinama u najranijoj dobi kroz uključivanje u rad u učeničkim zadrugama. Učenici su  svoje viđenje poduzetništva predstavili u kratkim prezentacijama gdje su predstavili poduzetnike iz svojih okruženja.

Prezentacije su održale sljedeće učeničke zadruge:

• UZ Sekvoja, OŠ E. Kumičića
  • UZ Zalatnuk, OŠ J. Kozarca
  • UZ Obrtnik, Industrijsko-obrtnička škola Slatina
  • UZ Slatina, SŠ M. Marulića
  • UZ Bukvica, OŠ V. Nazora, Nova Bukovica,
  • UZ Čađavičke lipe, OŠ D. Trstenjak, Čađavica
  • UZ (u osnivanju) Mikleuš

Voditeljica naše učeničke zadruge je učiteljica Zdenka Funtek, a prezentaciju koju su učenice prikazale napravila je pedagoginja Tanja Štefok Mikić. Prezentaciju možete pogledati u prilogu.

Priloženi dokumenti:
Ucenicka_zadruga_Nas_vrt.pptx (14.92 MB)