Proslavili smo Dan škole i 160 godina školstva u Mikleušu

Autor: Tanja Štefok Mikić, 5. 6. 2017.

U petak 2. lipnja u školskoj sportskoj dvorani u OŠ Mikleuš proslavili smo Dan škole i veliki jubilej, 160 godina školstva u Mikleušu.
Čestitke i lijepe želje u povodu ove velike obljetnice poželjeli su dožupan Virovitičko-podravske županije, Darko Žužak, načelnik općine Mikleuš, Milan Dundović te ravnatelj OŠ Mikleuš, Dragan Kraljik.

Na početku programa koji je počeo u 19 sati, učenica 8. razreda Valentina, Čugura, otpjevala je himnu domovini, a školski zbor pod ravnanjem učitelja Gorana Lovrića školsku himnu.

Nastupali su sadašnji i bivši učenici škole.

Maturant Fran Mojzeš nastupio je na saksofonu uz klavirsku pratnju.

Učenik 4. razreda Luka Miljić recitirao je pjesmu Dragutina Tadijanovića Da sam ja učiteljica.

Recitaciju Mirka Jirsaka Vozari sunca krasnoslovila je Ivona Lukić, a recitaciju Kolo Zlatka Tomičića, recitirala je Valentina Čugura, obje učenice 8. razreda.

Da slavonska baština ima svoje čuvare i u našoj školi, potvrdili su mali folkloraši. Dječji splet pjesama i plesova pod nazivom Djeca Mikleuša pjevaju i plešu. Koreografiju i glazbu priredio Đuro Beg, prof. Voditeljice su Ivana Škulj i Kristina Trupina.

Poseban gost večeri bila je Mikleušanka Vera Svoboda, glazbena diva koja nam je pjevala divne hrvatske i slavonske pjesme.  Glazbeni sastav koji ju je pratio bio je Tamburaški sastav KUD-a Mikleuš.

Igrokaz Puž na carinskom pregledu izveli su učenici Francisko Nerovčić, Petra Radić i Lana Lipovac.

Doprinos slavlju dali su i članovi KUD-a Mikleuš, u kojemu su također bivši učenici ove škole, spletom pjesama i plesova iz Slavonije Al je, al je lijepo u našemu kraju. Koreografiju i glazbu priredio Đuro Beg, prof.

Bivše učenice ove škole članice su crkvenoga zbora. One su otpjevale pjesmu Aleluja po ravanjem prof. Antonija Brzice.

Naša učiteljica engleskoga jezika, Tamara Prelog, otpjevala je na lijepom kajkavskom narječju i pjesmu Fala.

Uvodno je prikazan 20-minutni dokumentarni film o povijesti Škole koji je nastao u suradnji s prof. Denisom Ostrošićem iz OŠ Josipa Kozarca Slatina i njegovih učenika i OŠ Mikleuš. Osim projekta Film mi smo još tiskali i brošuricu o 160. obljetnici škole i šk. list Peticu koji izlazi u kontinuitetu već 19 godina.

Na kraju programa ravnatelj Škole Dragan Kraljik uručio je posebna priznanja za 40 godišnji rad učiteljima Marici Kesić, Zdenki Funtek i Đorđu Stanisavljeviću, a za 40 godina rada priznanje je dobila i Slavica Jančić, računopolagateljica, a to je ukupno 160 godina rada za 160 godina škole. Za doprinos u razvoju škole zahvalnica je uručena Milanu Dundoviću, predsjedniku Općine i Zvonimiru Kasumoviću, predstavniku Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu Virovitičko-podravske županije, kao i Svjetlani Mojzeš, voditeljici programa i najaktivnijoj osobi u organiziranju ove lijepe proslave.

Informativni centar Virovitica, 3.6.2017.:

Glas Slavonije, 5.6.2017.: