Terenska nastava

Autor: RUŽA ŽIVKOVIĆ, 16. 4. 2018.

Učenici 6. razreda u petak 13. 4. 2018. išli su na terensku nastavu na jezero Bajer u Mikleušu. S njima je išla učiteljica prirode i biologije Nikolina Meštrović te pedagoginja Ruža Živković. Učenici su putem do jezera skupljali potrebne biljke za herbarij i učili o njima. Na jezeru su učenici zajedno s učiteljicom razgledali drveće i biljke oko jezera. Spretne ruke učenika Mateja Ljubasa upecale su čak dvije ribe u kratkom vremenu od 10 minuta. Učenici su još vidjeli šumske mrave, žabe, guštere, pauke i ostale životinje koje se mogu naći uz jezera tj. vode stajaćice.

Ovakav način rada svidio se učenicima jer su ono iz knjiga naučili u prirodi, na živom primjeru. Sve su životinje nakon posjeta ostale žive te su  vraćene u prirodu.