Osnovna škola Mikleuš

Obilježili smo Hrvatski olimpijski dan

Autor: RUŽA ŽIVKOVIĆ, 11. 9. 2018.

Dana 10. rujna obilježili smo Hrvatski olimpijski dan. Učiteljice su od 1. do 4. razreda u školskoj sportskoj dvorani održale niz aktivnosti za učenike. Učenici su sudjelovali u natjecanju u nogometu, graničaru, skupnom potezanju užeta, preskakanju vijače i štafetnim igrama.

Učenici od 1. do 8. razreda (po jedan ili dva učenika iz svakog razreda) sudjelovali su na natjecanju u trčanju u sklopu obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana u Orahovici. Naši učenici osvojili su ukupno 5. medalja. Izuzetno smo ponosni na njih te im čestitamo na uspjehu.

U Orahovici su se natjecali:

1. Maja Funtek (1. razred OŠ – kategorija: trčanje, djevojčice na 200 m)
  2. Matea Funtek (2. razred OŠ – kategorija: trčanje, djevojčice na 200 m)
  3. Lana Trupina (2. razred OŠ – kategorija: trčanje, djevojčice na 200 m)
  4. Antonija Troha (3. razred OŠ – kategorija: trčanje, djevojčice na 400 m)
  5. Gabrijel Dubaić (4. razred OŠ – kategorija: trčanje, dječaci na 400 m)
  6. Antonio Trupina (4. razred OŠ – kategorija: trčanje, dječaci na 400 m)
  7. Lea Pejić (5. razred OŠ – kategorija: trčanje, djevojčice na 600 m)
  8. Frančesko Ivić (5. razred OŠ – kategorija: trčanje, dječaci na 800 m)
  9. Daria Ivčić (6. razred OŠ – kategorija: trčanje, djevojčice na 600 m)
  10. Francisko Nerovčić (6. razred OŠ – kategorija: trčanje, dječaci na 800 m)
  11. Patricija Pejić (7. razred OŠ – kategorija: trčanje, djevojčice na 600 m)
  12. Mateo Škulj (7. razred OŠ – kategorija: trčanje, dječaci na 800 m)
  13. Ivana Dorinka (8. razred OŠ – kategorija: trčanje, djevojčice na 600 m)
  14. Vedran Bradarac (8. razred OŠ – kategorija: trčanje, dječaci na 800 m)

Naši učenici ostvarili su zavidne rezultate. Matea Funtek osvojila je 1. mjesto u kategoriji trčanje djevojčica drugog razreda na 200 m, Antonio Trupina, Lea Pejić i Frančesko Ivić osvojili su 2. mjesto u svojim kategorijama, a Maja Funtek treće mjesto u kategoriji trčanje djevojčica prvih razreda na 200 m. Ovim putem smo još jednom pokazali da smo mala škola s velikim srcem.

Uz sve to učenici Školske zadruge „Naš vrt“ izradili su magnete i maske s navijačkim motivima i simbolima u čast pobjede naših „Vatrenih“ i osvojeno 2. mjesto na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji 2018. godine.

Sportske igre u školskoj sportskoj dvorani.