Pozdrav jeseni

Autor: RUŽA ŽIVKOVIĆ, Tatjana Sabo, Svjetlana Mojzeš, 28. 9. 2018.

Pozdravili smo jesen u našem školskom vrtu i dvorištu. Učenici su promatrali listopadno drveće, uspoređivali ga sa crnogoričnom i prikupljali listove, žirove i češere. Vidjeli smo kompost i naučili čemu služi. Ponovili smo sve sadržaje o jesenskom vremenu, radu i aktivnostima ljudi. Promjene u prirodi su vidljive gdje god pogledamo. Vesele igre i utakmice su još više razveselile učenike na svježem jesenskom zraku. Jesen nas je dočekala raširenih ruku, a naši su pozdravi i vesela pjesma odjekivali cijelim školskim dvorištem.

Učenici su naučili da je kora drveća hrapavija na sjevernoj strani i obično je prekrivena mahovinom i lišajevima.

Određivali smo strane svijeta. Učenici su uočili kako sjena pada prema sjeveru. Na taj način smo odredili ostale strane svijeta.

Određivali smo strane svijeta i pomoću kompasa.

Čitali smo pjesme o jeseni i uočili pjesničke slike.

Na kraju smo sa četvrtim razredom igrali graničara.

Dok su učenici pozdravljali jesen u učionici su se stvorili pokloni.

Učenici su bili oduševljeni i sretni poklonima.