Razredna nastava u kazalištu Slatina

Autor: RUŽA ŽIVKOVIĆ, Svjetlana Mojzeš, Gordana Gaća Ćurak, Tatjana Sabo, ZDENKA FUNTEK, 15. 11. 2018.

Jučer, 14. studenog 2018., učenici razredne nastave pogledali su predstavu Crvenkapica u izvedbi GK Joza Ivakić iz Vinkovaca.

Predstava je bila dinamična i vrlo zanimljiva. Učenici su pozorno pratili događanja na sceni. Uživali su svakog trenutka, a to su i pokazali svojom stalnom komunikacijom s glumcima na pozornici.

Doživljaj je bio snažan, a sa svakom novom scenom, svakog trenutka se i pojačavao. Dječji smijeh i radost, uživljavanje u uloge, strah od neuspjeha, veselje i sreća u pobjedama pozitivnih likova, pljesak svakoj novoj uspješnoj situaciji glavne junakinje, pokazatelj su izvrsnosti ove izvedbe. Učenici nisu mogli kriti snažne doživljaje i oduševljenje gledajući predstavu.

Vesela glazba i snažan ritam, lijepi kostimi, izvrsna gluma, zanimljiva i vrlo dopadljiva scenografija, vodili su priču bez prepreka do sretnog završetka.

Nakon što su se vratili u školu učenici su napravili likovne radove s motivima iz predstave.