Terenska nastava u Osijek

Autor: Tanja Štefok Mikić, Gordana Gaća Ćurak, ZDENKA FUNTEK, 2. 5. 2019.

U utorak 30. travnja učenici i učiteljice razredne nastave

uspješno su realizirali terensku nastavu u Osijek

unatoč lošim vremenskim (ne)prilikama.

Prvo smo u Osijeku posjetili Dječje kazalište Branka Mihaljevića. S oduševljenjem smo pogledali predstavu Nezaboravak. Predstava pomoću maski, lutaka, predmeta i sjena, na poetski i vizualno uzbudljiv način prikazuje psihološki svijet starijih ljudi s demencijom. U središtu predstave je odnos djeda i unučice Lučke. Djed postaje zaboravan, vidi stvari kojih nema, čudno se ponaša.

Nakon predstave, pod kišobranima smo prošetali Tvrđom, zaustavili se uz rijeku Dravu, a potom na trgu dr. Ante Starčevića doznali ponešto iz prošlosti Osijeka.

Slijedio je ručak i nezaboravna vožnja kompom na lijevu obalu. Poslijepodne smo proveli u Zoo vrtu, uživajući u nezaboravnim prizorima i osluškujući cvrkut ptica i glasanje mnogih životinjskih vrsta.

U kasnim poslijepodnevnim satima, umorni, ali sretni vratili smo se svojim kućama.

tekst: Zdenka Funtek, foto: Gordana Gaća Ćurak