Treći razred na Prvoj svetoj pričesti
Autor: Tanja Štefok Mikić, 8. 5. 2019.

U nedjelju 5. svibnja 2019. naši učenici trećih razreda primili su Prvu svetu pričest u župi Uznesenja Blažene Djevice  Marije u Novoj Bukovici.

Uz naše trećaše na pričesti su bili i učenici trećih razreda iz  Kozica, Nove Bukovice i Miljevaca.  Za taj radosni dan zajedno su se pripremali tijekom cijele nastavne godine, a posebno tri dana prije same pričesti.  Na poseban način u subotu su se  pripremili  i  primanjem sakramenta svete ispovijedi  po prvi puta u svome životu.  Sakrament prve svete pričesti podijelili su im upravitelj župe vlč. Mario Matijević i vlč. Marijan Pavlović.

Na misi su prvopričesnici svoju radost i zahvalnost iskazali pjesmom i recitacijama.

Tekst i foto: Milkica Sarajlić Kolundžija