Radionica modeliranja glinom

Autor: Tanja Štefok Mikić, 29. 10. 2019.

U sklopu projekta Slatinske male scene u petak 25. listopada posjetila nas je akademska kiparica Danijela Halužan Glumbić i s učenicima 1.-4. razreda i njihovim učiteljicama napravila radionicu modeliranja glinom.

Slatinska mala scena je projekt koji Pučko otvoreno učilište Slatina uz potporu Ministarstva kulture Republike Hrvatske i Grada Slatine organizira s ciljem da se djeci predškolskog i osnovnoškolskog uzrasta kroz kazališne predstave približi kazališna umjetnost, a ove godine svojom potporom se priključila i Slatinska banka.
Po drugi puta Slatinska mala scena počinje radionicama glinom za vrtićku i djecu osnovnoškolskog uzrasta koje će na tragu prošlogodišnje izuzetne suradnje održati akademska kiparica Danijela Halužan Glumbić.

Na početku radionice djecu je s tehnikom modeliranja gline upoznala kiparica Halužan Glumbić, a potom su se i sami okušali u ovoj vrsti umjetnosti.

– To je jedna tako lijepa priča da djeca kroz igru nauče modelirati i svoju maštu upotrijebiti da naprave neke zgodne kreativne stvari. Budući da se bliži blagdan Božića ove smo godine odlučili da će djeca raditi ukrase za bor, – rekla je kiparica Halužan Glumbić koja je u posljednje vrijeme okupirana upravo temom Božića i pripremom Adventa u Zagrebu za koji je pripremila puno noviteta, novih anđela i drugih prigodnih skulptura.

– Nakon cijelog ciklusa radionica kiparica će dječje radove ispeći u keramičkoj peći i vratiti ih na bojanje i pripremu za izložbu. Naime, radovi nastali na ovim radionicama bit će izloženi u Pučkom otvorenom učilištu Slatina 13. studenog u sklopu svečanog otvorenja 6. slatinske male scene čija je koordinatorica Marina Brusić, – rekla nam je ravnateljica Pučkog otvorenog učilišta Slatina Danijela Fabric Fabijanac.

izvor: Portal Radio Slatine