Akvarij u školskoj knjižnici (28.10.2019.)

Autor: Dinko Vekić, 13. 11. 2019.

Zahvaljujući angažmanu spremačice Katarine, koja i doma održava akvarij, i pomoćnom domaru Iliji, koji je 40 godina stari akvarij iz inventara škole obnovio, od 28.10.2019. u našoj školskoj knjižnici uz prozor, metar od referentne zbirke, stoji akvarij!

U akvariju je 21 zlatna ribica. Mlade još nemaju specifičnu narančastu pigmentaciju nego više smeđu, koja će s vremenom prijeći u narančastu.

Akvarij je već dva tjedna u knjižnici i nije bilo nikakvih loših primjera u ponašanju i pristupu prema njemu.

Učenici su zainteresirani za akvarij kao novi inventar školske knjižnice. Knjižničar ponekad zapazi, dok pišu zadaću ili čitaju u knjižnici, da obnavljaju koncentraciju usmjeravajući pogled na mirno ploveće zlatne ribice.

Zapravo je bilo planirano da akvarij stoji na samom ulazu škole, ali se nije našao odgovarajući mali stolčić ili stalak, pa se odlučilo (za prvo) da akvarij dobije mjesto u školskoj knjižnici.

Zahvaljujemo angažmanu i trudu Katarine i Ilije što smo možda prva školska knjižnica koja ima kao inventar i mali akvarij!

Foto: D. Vekić, knjižničar