Glazbena radionica u OŠ Mikleuš
Autor: Tanja Štefok Mikić, 15. 11. 2019.

U sklopu projekta Ciklus besplatnih glazbenih seminara i radionica za djecu i mlade u manje razvijenim područjima Republike Hrvatske, gđa Martina Divjak iz Pjevačkog studija Mozartine iz Zagreba održala je zanimljivu radionicu učenicima 1.-8. razreda. Radi se o edukativnom glazbenom sadržaju primjerenom dobi osnovnoškolske djece u kojem su učenici na zabavan način učili kako pravilno koristiti svoj glas, kako pravilno disati za vrijeme pjevanja, što je to dijafragma i zašto nam je važna, kroz razne vježbice disanja i vježbe pjevačke tehnike djeca su stekla nova znanja i vještine iz područja glazbe.