Besplatni obroci - poziv roditeljima učenika

Autor: Tanja Štefok Mikić, 25. 2. 2020.

Predmet: Besplatna prehrana, 2. polugodište – poziv roditeljima

Poštovani roditelji!

Na sjednici Upravnog odbora Zaklade „Hrvatska za djecu“ dana 19.veljače 2020. donesena je Odluka o dodjeli financijskih sredstava u svrhu sufinanciranja troškova školske prehrane djece. Detaljne upute nalaze se u nastavku ove obavijesti/poziva.

Uvjeti koje roditelj mora ispunjavati i dokazati kako bi zatražio pravo na besplatnu prehranu za svoje dijete su sljedeći:

1. Uvjet: dijete je polaznik obveznog osnovnoškolskog obrazovanja u osnovnoj školi (1.do 8. razreda matične škole)

Dokaz: potvrda o pohađanju osnovne škole: izdaje, potpisuje i ovjerava ravnatelj osnovne škole (obrazac 1).

1. Uvjet: mjesečni prihod kućanstva u kojem živi dijete ne iznosi više od 2.000,00 (dvije tisuće kuna i nula lipa) - po članu zajedničkog kućanstva  u razdoblju od 01.01. 2019. do 31.12. 2019.

Dokaz: - potvrda nadležne Porezne uprave o visini dohotka i primitka za razdoblje od 01.01. 2019. do 31.12. 2019.

1. Uvjet: dijete je iz obitelji koja je korisnik prava na doplatak za djecu

Dokaz: izjava koju ispunjava i potpisuje roditelj/skrbnik (Obrazac 2), možete ga preuzeti putem poveznice, u priloženoj datoteci ili ju zatražiti u tajništvu škole.

Molimo sve roditelje koji su zainteresirani za ostvarivanje prava na besplatnu prehranu svoga djeteta/djece da u tajništvo škole najkasnije do 5. ožujka 2020. (četvrtak) donesu potvrde iz Porezne i ispunjen Obrazac 2.

Svi roditelji učenika koji ispunjavaju uvjete mogu OBRAZAC PUNOMOĆI za svoje članove obitelji podići u školi kako bi u Poreznoj upravi dobili potvrde.

Obrazac 1 ispunit će škola kako bismo najkasnije 6. ožujka 2020.(petak) sve prikupljene podatke dostavili nadležnima u ovom projektu.

Za sva dodatna pitanja nazovite u tajništvo škole od 8 do 13 sati na broj telefona             563 - 025 ili 400 - 297.

Hvala na suradnji.

Ravnatelj:  Dragan Kraljik, prof.