Noć knjige - poziv osmašima (i svima ostalima) na online predstavljanje knjige
Autor: Tanja Štefok Mikić, 21. 4. 2020.

U četvrtak 23. travnja u 18 sati Industrijsko-obrtnička škola Slatina organizira online predstavljanje knjige poznate mlade nobelovke Malale Yousafzai, pakistanske učenice i aktivistice.

Malala Yousafzai rođena je 12. srpnja 1997. Ova pakistanska učenica i aktivistica za prava djece iz grada Mingore najmlađa je dobitnica Nobelove nagrade za mir (2014. godine). Zalaže se za djevojčica i pravo na obrazovanje.

2009. godine postala je poznata preko webloga BBC News-a na urdu jeziku. BBC je objavio prevedene tekstove o njezinu životu pod talibanskom vladavinom.

U listopadu 2012. godine bila je žrtva napada vatrenim oružjem. Unatoč teškim ozljedama glave i vrata, izborila se za svoj život i nastavila sa svojim aktivizmom.

Pakistanske vlasti odlučile su otvoriti škole s imenom Malale Yousafzai za siromašnu djecu.

"Ja sam Malala" priča je o njezinom životu, borbi, odricanjima i snovima. Učenici 3. razreda prodavača i CNC-a IOŠ Slatina pripremili su prezentaciju u povodu manifestacije Noć knjige na koju ste svi pozvani. Za sudjelovanje na predstavljanju potrebno je učiniti sljedeće:

Knjige koje su mijenjale svijet: