Posadi cvijet za svijet
Autor: Tanja Štefok Mikić, 22. 4. 2020.

Učenici 3. razreda s učiteljicom Svjetlanom cijeli mjesec uče o ekologiji i očuvanju prirode, a u povodu obilježavanja Dana planeta Zemlje proveli su projekt Posadi cvijet za svijet!

DOBAR BIO OVAJ DAN MENI I SVIMA OKO MENE!  - rečenica je koja nas je vodila tri dana.
Dobar dan, Zemljo!
Čuješ li nas?
Dobro jutro, cvijete!
Čuješ li nas?

Predmeti koji su nam bili ključni u realizaciji projekta su Hrvatski jezik i tekst Što ujutro radi cvijet, Nade Iveljić, Sat razrednog odjela - Kako mogu urediti vrt ili dvorište i Priroda i društvo - Dan planeta Zemlje.
.
Projekt je uspješno realiziran te je učiteljica Svjetlana Mojzeš složila prekrasan video s učenicima 3. razreda.
Pogledajte!

Kad su prošli tjedan iz Hrvatskog jezika učili Priču o stablu, na nastavi Likovne kulture radili su crtačke teksture na isti motiv.