Obilježili smo Hrvatski olimpijski dan
Autor: Tanja Štefok Mikić, 11. 9. 2020.

U četvrtak 10. rujna obilježili smo Hrvatski olimpijski dan.

Učenici su nastavu TZK-a proveli na otvorenom, bavili se sportskim aktivnostima, a redovna je nastava bila integirana kroz nekoliko predmeta.

Učenici 3. razreda obradili su informativni tekst O Olimpijskim igrama i spoznali da su se ljudi od davnina bavili sportom. Učenici su proširili svoje znanje o sportovima, naučili ponešto iz prošlosti Olimpijskih igara te zaključili da je bavljenje sportom važno za zdravlje ljudi. Zatim su, izražavajući se obrisnim crtama, prikazivali sportaše u pokretu, tj. crtali su svoj omiljeni sport. A onda je slijedio sat TZK-a kada su svoju spretnost iskazali gađanjem lopticom u cilj.

Učenici 3. razreda

Učenici s učiteljicom 1. razreda