Jesen slavi rođendan u 4. razredu

Autor: Tanja Štefok Mikić, 28. 9. 2020.

Učenici 4. razreda pozvani su na rođendansko slavlje koje je pripremila jesen u školskom dvorištu.

Pozdravili smo jesen i pridružili se rođendanskom slavlju u našem školskom dvorištu u učionici na otvorenom. Na klupi pokraj jezerca nas je dočekala zlatna jesen.

Pozlatila je ona sag od lišća, travu, cvijeće, oblake i ptice u letu. Sve je oko nas zlatno. Jesenje bogatstvo nam otvara vrata maštanja. Progovaraju biljke i životinje. Smješkaju nam se i pozivaju nas na veselu jesensku igru. Pjevaju s nama ptice u letu. Brežuljci i planine nam mašu i pozivaju nas na radosnu šetnju papučkim šumama. Kako je lijepo družiti se s biljkama i životinjama u jesen. U jesen one progovaraju ljudskim jezikom i jako se dobro razumijemo. Zlati se šuma. Zlati se gaj. Zlate se polja  bogatim urodom. Sunce, voda i čisti zrak su sudjelovali u ovoj prekrasnoj zlatnoj jesenskoj priči. Jesen nam je pomogla upoznati personifikaciju kao pjesničku sliku.

Biljke su oko nas obukle zlatnu, šarenu, žutu i crvenu odjeću. Priroda se spremila za jesenji festival. Pjevaju jabuke. Ptice sviraju u harfe i violine. Potoci se osmjehuju djeci i drveću. Šuma je priredila ukusnu pitu od jesenjih plodova. Mi uživamo u toplini dana, bistrini neba, ugodnim i slatkim mirisima koji se šire iz svakog  dvorišta.

Divnog li rođendana!

Jesen nam je pripremila nezaboravno zlatno slavlje!

Vraćamo se u razred, toplim bojama ispunjavamo palete i slikamo najzlatniju jesen.

Učiteljica: Svjetlana Mojzeš

Video uradak učiteljice Svjetlane Mojzeš: