U ovom tjednu slavimo i rad ljudskih ruku i zahvalnost za plodove zemlje.

Učenici 1. razreda pripremali su svoj doručak u ponedjeljak, učenici 2. razreda u utorak, a trećaši u srijedu.

Učenici 4. razreda cijeli su tjedan bili jako aktivni, a u petak su pripremili svoj školski doručak.

Cijeli tjedan su čitali umjetničke tekstove vezane za hranu i kruh, bogate plodove jeseni i važnost rada ljudskih ruku. Ujedno smo obilježili i Dane kruha i plodova Zemlje - zahvalnosti za plodove zemlje i ljudskog rada.

Proučavali smo poslovice o kruhu i naučili što one znače. U školskoj kuhinji, uz pomoć naše školske kuharice tete Štefice, pripremali smo zdravi doručak za nas u razredu, ali i za prijatelje u školi. Pripremali smo zdravu vegetarijansku pizzu. Na pripremljeno tijesto, slagali smo zdrave namirnice - kukuruz, gljive, mrkvicu, papriku, sir i rajčicu. Razgovarali smo o zdravim namirnicama i zaključili kako su one najpotrebnije djeci za zdrav rast i razvoj.

Zdravu vegetarijansku pizzu smo ispekli i u slast pojeli. Mnogo je vrijednih ljudi radilo cijelu godinu da bi mi danas uživali u pripremi i konzumiranju zdrave hrane.