Autor: Dinko Vekić, 5. 3. 2021.

Malo keksa, malo  čaja i lektira se čini puno zabavnija. Na satu Hrvatskoga jezika čitali smo Bajku o vratima i zakoračili u svijet mašte.

Sjeli smo u krug na sjedalice  i uživali razgovarajući o događajima u knjizi. Dijelili smo međusobno mišljenje o karakterima likova te čitali omiljene ulomke iz knjige.

Napisali: učenici 6. razr.

Ministarstvo kulture i medija proglasilo je godinu 2021. Godinom čitanja s ciljem razvoja kulture čitanja i čitanja sa zadovoljstvom i razumijevanjem. Naše Ministarstvo znanosti i obrazovanja preporučuje uključivanje što više učenika u aktivnosti u Godini čitanja. Učenici 7. i 8. razreda s knjižničarom i ove godine rade punom parom na projektu Školski list OŠ Mikleuš „Petica“ tako da naš ovogodišnji list stoji pod geslom Godina čitanja 2021.! Dovršetak novog broja „Petice“ predviđen je za drugu polovicu svibnja 2021.

Čitanje ozbiljno može naštetiti našem neznanju, ili na engl. jeziku: reading can seriously damage your ignorance!:))