Autor: Dinko Vekić, 19. 3. 2021.

Ovogodišnja Županijska smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2021. održalo se u OŠ Petra Preradovića Pitomača.

Naša školu predstavljala je učenica Lara Krupa iz 7. razreda sa  svojim literarnim radom Snjegovićeva priča.:

Snjegovićeva priča

Pao je prvi snijeg. Promatrao sam ih iz daljine. Bezbrižno su se igrali, skakali po snijegu i smijali se. Ja sam o tome mogao samo sanjati. Moja sudbina je ovdje nepomično stajati, tužan i sam.  Tišina mi pravi društvo. Nas dvoje se razumijemo bez riječi.

Ponekad zamišljam dječju igru i smijeh. Ah, to me čini još tužnijim nego što zaista jesam. Zašto se sudbina tako poigrava sa mnom? Često o tome razmišljam. Svanulo je još jedno prohladno jutro. Jutro kao i svako drugo. Ili možda nije? Ugledao sam ju. Djevojčica me promatrala tražeći u mojim očima društvo. U ruci je nosila lonac i šal. Lonac mi je stavila na glavu, a šal omotala oko vrata. Osjetio sam nešto čudno oko srca. Onako kako je došla, tako je i otišla. Tiho i nestvarno. Sutradan je opet došla k meni. Pričala mi je svoje doživljaje, a ja sam ju slušao s užitkom. Čekao bih ju nestrpljivo svaki dan. Više se nisam osjećao usamljeno i tužno. Dani su prolazili, a djevojčica je sve manje mislila na mene. Počeo sam se pitati zašto je to tako. Čekao sam ju dan za danom, ali više je nije bilo. Opet sam sam. Tužniji no ikada. Kada sam gotovo izgubio svaku nadu da ću je opet ugledati, pojavila se iz daljine. Srce mi je zaigralo. Držala je nešto u ruci. Lagano mi se počela približavati. Zadrhtao sam. Bila je to visibaba.

Znao sam što to znači. Suza mi je kapnula s lica. Djevojčica mi se približila, zagrlila me i otišla.