Plan je sljedeći:

U četiri tjedna polaznici će proći teorijski i praktični dio, a sve će završiti izložbom fotografija.

Cilj radionice je da polaznike povede kroz osnove digitalne fotografije i nauči ih kako da sa svojim fotoaparatom ili mobitelom iz svoje kreativne ideje naprave najbolje moguće fotografije i eventualno ih još dorade u programu za obradu fotografija.

Polaznici radionica trebaju ovladati osnovnim teorijskim znanjem o digitalnoj fotografiji (kompozicija, orijentacija, perspektiva, svjetlo, boja…), savladati proces fotografiranja u različitim uvjetima i s različitim ciljem (rukovanje fotoaparatom, fotografiranje u interijeru i eksterijeru, makro fotografija, portreti…)

Radionica se organizira u grupi. Kako je cilj da svaki polaznik nauči izvući najbolje od sebe i svoga digitalnog fotoaparata ili mobitela rad se, osim uvodnog teorijskog dijela, svodi na demonstraciju i individualni pristup svakom polazniku. Grupa će uz koordinaciju voditelja sama birati lokacije na kojima žele fotografirati, a motive će birati svaki polaznik ovisno o vlastitim interesima. U program se može uključiti i tema koja je zanimljiva i samoj Školi (natječaji i slično) o čemu će se polaznici dogovoriti na samoj radionici.

Po završetku radionice izabrani radovi svih polaznika biti će izloženi.

Radionicu će voditi predsjednica Foto video kluba Slatina Nikolina Tomić, majstor fotografije.

Prva radionica biti će u srijedu, 22. rujna 2021. god u 14:30 sati u prostorijama Društva naša djeca Mikleuš (zgrada Nogometnog kluba Mikleuš).