pozdravili su najljepše godišnje doba - jesen.

Promatrali su bajkovitu prirodu u školskom dvorištu i voćnjaku. Uočili su promjene na biljkama i drveću, u temperaturi zraka i padalinama, ali i u odijevanju djece i odraslih. Stigla je jesen. Učenici su prikupljali lišće, grančice i jesenje plodove. Proučavali su kretanje životinja u školskom okruženju. Vjetar mijenja travnati sag u voćnjaku. Obogatio ga je brojnim listovima. Vrtovi i voćnjaci su bogati jesenjim darovima. Kukuruzi, tikve, jabuke, kruške i kestenje se žuti, crveni i zeleni svuda oko nas. Priroda je najljepši umjetnik. Učenici su prikupili sve što im je priroda ponudila. Šarene listiće, najljepše suhe grančice, crvene jabučice, zreli šišak, sjajno kestenje odjeveno u bodljikavo ruho, mirisne dunje, zlatne orahe i drvenaste lješnjake. Ta moćna čarobnica  nam daruje bezbrojne darove u kojima uživamo svim osjetilima.

Potaknuti viđenim, stvarali su likovna djela osnovnim i izvedenim bojama, i tako se odužili slikarici jeseni na najbolji mogući način.