pukovnik Goran Sokol te bojnik Nikola Masnikosa.

Predavanje je održano učenicima 7. i 8. razreda prilikom čega je gospodin Jokić pokušao

dočarati mali dio vukovarske svakodnevnice od kraja rujna pa sve do sredine studenog 1991. godine.

Učenici su tijekom predavanja aktivno sudjelovali svojim pitanjima i promišljanjima o navedenoj temi te su kroz ovu priču o Vukovaru dobili sliku o tome što su sve prolazili oni koji su davne 1991. otišli u pomoć herojskog gradu na Dunavu. Predavanje vukovarskog dragovoljca kroz projekt "Domovina i ja" samo je jedno u nizu koje će navedena skupina provesti u našoj školi tijekom ove školske godine.

"Slijede nam brojni datumi, nama vrlo važni na ovom području, koje ćemo obuhvatiti ili predavanjima ili nastavnim filmovima kroz koje će nastavnik Mataz učenike detaljnije informirati o svemu onome što se davne 1991. godine događalo na ovome području. Hvala ravnatelju Kraljiku na podršci pri provedbi projekta i veselimo se daljnjoj suradnji." - zaključio je pukovnik Sokol.