koji je odobren od Ministarstva znanosti i obrazovanja

već drugu godinu pronalazi svoje mjesto u OŠ Mikleuš, a sve s ciljem učenja o ključnim

događajima moderne hrvatske povijesti koji su se dogodili na lokalnoj razini.

Filmovi detaljno prikazuju kronologiju događanja u sklopu operacije Papuk ’91 te kronologiju događaja u Voćinu, za vrijeme srpske okupacije, tijekom Domovinskog rata.

S ovim projekcijama zaključen je prvi dio provedbe projekta „Domovina i ja – među mladima“. Nastavak provedbe projekta kroz izložbe sadržaja s tematikom Domovinskog rata na lokalnoj razini te posjetu muzejskim postavima i projekcijom dokumentarnih filmova nastavit će se u drugom polugodištu, gdje će učenici kroz dodatnu nastavu upoznat još puno neistraženih dijelova lokalne povijesti iz vremena Domovinskog rata.