a posebno su kreativni na satu Likovne kulture.

Vole pričati svoje omiljene priče. Često omiljene i nove priče pričaju pokretom.

Nedavno su izradili i ukrasili šešire, šešire za pričanje priča. To ih je

potaknulo na još više kreativnih pričanja priča. Pripovjedačev šešir ima posebnu moć.

Kada ga stave na glavu pričaju najčudesnije i najljepše priče. Kako su samo slobodni u izražavanju.

Postaju prave hrabrice i kreativni pripovjedači. Pripovjedačev šešir ima čudesnu moć.

Učenici su posjetili i Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku i pogledali lutkarsku predstavu.

Predstava ih je potaknula na brojne dramatizacije tekstova i priča. Učenici često uplove u svijet

kreativnosti i postaju pravi glumci. Lutke koje samostalno izrađuju progovaraju,

Projekt: Sjemenke zlata vrijedne

Projekt o kruhu i zdravoj hrani koji smo započeli u listopadu završava u veljači.

Tijekom listopada upoznali smo brojne žitarice, a od pšeničnog brašna smo samostalno pripremili

i ispekli kruščiće. Upoznali smo i brojne sjemenke koje su vrlo zdrave u svakidašnjoj prehrani.

Učenici su u studenom s roditeljima izradili kućice za ptice.

Sjemenke kukuruza, suncokreta, raži i zobi, spremili smo u staklenke i tijekom siječnja

i veljače hranit ćemo ptice stanarice.

Putujemo kroz godišnja doba, posjećujemo školsko dvorište i učionicu na otvorenom