te provoditelji projekta „Domovina i ja“.

Učenike i članove projekta je na početku terenske nastave u Bogdanovcima dočekao domaćin Ivica Jurčan sa suprugom, gdje nam je kroz spomen sobu u samom mjestu objasnio i predočio sudbinu tog malog mjesta koje je s Vukovarom tvorilo ključ obrane toga prostora.

Ispred Spomen doma Bogdanovci

Nakon toga, put je nastavljen u prostorima Memorijalnog centra Domovinskog rata gdje su se učenici mogli upoznati s kronologijom događaja i stradanjem grada Vukovara, ali i s naoružanjem i tehnikom koja je korištena u to vrijeme.

Na Memorijalnom groblju u Vukovaru

Uz sve navedeno, učenici su posjetili Memorijalno groblje i Ovčaru te Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti. Kroz cijeli obilazak vodili su ih članovi projekta „Domovina i ja“ uz odlično predavanje sudionika same bitke za Vukovar, Branimira Jokića te moderatorstvo pukovnika Gorana Sokola.

Memorijalni muzej u vukovarskoj vojarni

Cjelokupna je terenska nastava financirana sredstvima iz projekta „Domovina i ja – među mladima“.