Autor: Administrator , 28. 9. 2015.

Europski dan jezika obilježava se 26. rujna i to od 2001. godine, koja je odlukom Europske unije i Vijeća Europe proglašena Europskom godinom jezika. Cilj je Dana jezika jačati javnu svijest o važnosti učenja jezika, promicati jezičnu i kulturnu raznolikost Europe te potaknuti cjeloživotno učenje jezika. Prednosti poznavanja nekog drugog jezika osim materinskog ima dosta. Neke od njih su proširenje uma, otvaranje novih horizonta, a povećavaju i izglede za zapošljavanje.

Povodom Europskog dana jezika učiteljica engleskog jezika Nadin Cuca uključila je učenike PŠ Četekovac u novi eTwinning projekt pod nazivom "Happy European Day of Languages - Card Exchange". Učenici su trebali izraditi čestitku na hrvatkom i engleskom jeziku, a uz to čestitka treba predstavljati simbol našeg kraja.

Zadatak projekta, uz izradu čestitaka, bio je i poslati čestitke u škole partnere projekta, tako da su naše čestitke poslane u Grčku, Francusku, Englesku, Poljsku i Mađarku. Vjerujemo da će im se svidjeti kao što su nas obradovale neke od dosada pristiglih stranih čestitaka. Još smo u radosnom iščekivanju ostalih.