Autor: Administrator , 18. 11. 2015.

18.11.2015. obilježili smo Dan sjećanja na Vukovar. Kao i svake godine, učenici od 1. do 4. razreda zapalili su svijeće ispred škole, a učenici od 5. do 8. razreda, zapalili su svijeće ispred općine i pomolili se.

Nakon paljenja svijeća, svi učenici okupili su se u holu škole gdje im se obratio učitelj povijesti Verislav Kmet te su poslušali himnu i minutom šutnje odali počast svim žrtvama Vukovara i Domovinskog rata.

Zatim je Boris Puača pročitao esej Siniše Glavaševića „Priča o gradu", a nakon njega su učenici 8. razreda prezentirali izvještaj, fotografije i dojmove s terenske nastave u Vukovaru 4. i 5.11.2015. Učenici Patrik Dundović, Tea Škulj i Josip Kosić pročitali su svoje pisane radove.

Vukovar

Početkom studenoga u okviru nastave povijesti posjetili smo Vukovar.  Doživljaji su tako snažni,  prepuni emocija, izmiješani tugom i boli. Ono što smo vidjeli, o čemu smo razgovarali i s roditeljima, osjećao sam kao da sam i sam tamo boravio, u to crno vrijeme, tugom i mirisom baruta obavijeno.                                Gotovo sam mogao čuti krikove ljudi, djece i nedužnih kako kroz suzne oči vape za jednom noći bezbrižnog sna. Slike iz bolnice još su me više potresle. Tu bi ljudi trebali biti sigurni.

A onda tako tužna priča izlazi iz tih zidova. Zar je moguće da su  ti ljudi iz bolnice odvedeni ravno u smrt? Zar nikome nije ni ruka zadrhtala kada su ih tako gladne i promrzle mučili? Pa onda opet stravična slika u mojim očima. Križ pored križa, kao vojska prkosi u magli i opominje.