Autor: Tanja Štefok Mikić, 22. 4. 2016.

Svake se godine 22. travnja diljem svijeta obilježava Dan planeta Zemlje, a s ciljem da se istakne važnost zaštite okoliša i očuvanja našeg planeta.

Treći je razred sa svojom učiteljicom Svjetlanom izašao iz škole kako bi jedan školski sat posadio sadnice cvijeća koje su učenici donijeli od kuće. Također su postavili i zastavice s eko-porukama, a zatim su očistili i uredili okoliš škole.

Fotografije: Dinko Vekić

Dan planeta Zemlje prvi je put obilježen davne 1969. godine u San Franciscu na konferenciji UNESCO-a, a u Hrvatskoj se obilježava od 1990. godine. Svake se godine obilježava u više od 200 zemalja, a u obilježavanju sudjeluje više od milijardu ljudi.