Autor: Tanja Štefok Mikić, 22. 4. 2016.

U četvrtak, 21. travnja, u Hrvatskom domu u Slatini Matica hrvatska Ogranak Slatina i Gradska knjižnica i čitaonica Slatina organizirali su  književnu večer pod nazivom “Kovčežić radosti”.

Književna večer je održana u sklopu obilježavanja Dana hrvatske knjige te je posvećena zavičajnom piscu Radi Brajnoviću.

Recitiranjem su sudjelovali i naši učenici: Lara, Petra, Ivona B., Lana, Ivan, Ivona T., Francisko, Luka, Antonela i Nikolina, a za sudjelovanje su ih pripremile učiteljice Svjetlana, Tatjana i Sandra.

Uvodno su govorile Ana Knežević, ravnateljica Gradske knjižnice i Zorica Varga, predsjednica Ogranka Matice hrvatske. Pozivu organizatora na sudjelovanje u književnoj večeri odazvale su se osnovne škole iz Čačinaca, Čađavice, Mikleuša, Nove Bukovice i Slatine.  Pjesme Rade Brajnovića  recitirala su djeca iz svih 6 osnovnih škola i tako oživjela slike stvorene perom  dragog nam pjesnika, učitelja, supruga, roditelja i prijatelja.

Na kraju programa Zorica Varga uručila je zahvalnice učiteljicama i učenicima za pripremanje i  sudjelovanje u recitalu Kovčežić radosti.