Autor: Tanja Štefok Mikić, 26. 9. 2016.

Dana 21.9.2016. u PŠ Četekovac učenici 1.i 2.razreda bili su zaposleni izradom slikovnice. S obzirom da nam se bliži Europski dan jezika (26.9.) potrudili smo se obilježiti ga na što zanimljiviji način. Učenici su zajedno s učiteljicom Nadin Cuca oslikavali stranice njihove prve slikovnice na engleskom jeziku te imenovali novonastale slike koristeći engleske nazive.

Našla se tu slika omiljene igračke (lorry), obitelji (family), učionice (classroom), najdraže životinje (cat, bear) i drugih zanimljivih motiva. Uz slikanje kojemu su učenici davali puno truda, oni su učili i ponavljali nazive na engleskom jeziku što je ovoj aktivnosti osim odgojnog dijela dodalo i edukativni.

Nakon izrade slikovnice učenici su bili oduševljeni jer su svojim trudom napravili nešto tako lijepo i zanimljivo, a njima posve novo.