Autor: Tanja Štefok Mikić, 29. 9. 2016.

Jučer su naši učenici od 1. do 4. razreda imali edukaciju o zaštiti i spašavanju u slučaju poplava, potresa, požara te drugih nesreća. Naučili su koji broj trebaju pozvati kad su oni ili netko drugi u opasnosti ili ozlijeđen.

U sklopu programa Nacionalne edukacije djece u području zaštite i spašavanja djelatnici Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Virovitica, voditelj odjela za preventivne i planske poslove Dražen Rengel i viši stručni savjetnik za prevenciju i planiranje Željko Poljak, održali su edukaciju djece u području zaštite i spašavanja. U provedbi edukacije pored djelatnika PUZS-a Virovitica sudjelovali su i djelatnici Hitne medicinske pomoći te djelatnik Hrvatske gorske službe spašavanja sa svojim psom-spasiocem.

Djeca su kroz animiranu prezentaciju i uz aktivno sudjelovanje, upoznata sa jedinstvenim europskim brojem za hitne službe 112, radom žurnih službi te ispravnim ponašanjem u slučaju katastrofa i većih nesreća.