Autor: Tanja Štefok Mikić, 13. 10. 2016.

Natjecanjem u pjevanju, u organizaciji učiteljica razredne nastave, a pod nazivom Raspjevani mališani Mikleušu, učenici nižih razreda obilježili su Dječji tjedan, Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje i nadolazeći blagdan Sv. Terezije Avilske-Dan općine Mikleuš.

Za natjecanje je prijavljeno 15 pjesama. Učenike je glazbom pratio učitelj Šime Milovac. U holu lijepo uređene škole okupili su se roditelji, braća, sestre, učenici i učitelji naše škole. Pljeskom smo bodrili svakog pjevača. Žiri od 5 članova odlučio je tko je najbolji. Prvo mjesto dijelile su učenice Dora Dubaić iz 3. razreda i Lana i Tina Božić iz 4. razreda. Drugo mjesto osvojio je Luka Kovač(3.r.), a treće mjesto Petra Radić (4.r.).Dobrovoljnom donacijom roditelja i učitelja u razrednu smo kasicu ubacili 850 kuna. Novac je namijenjen realizaciji terenske nastave, a dio u kasicu za djecu Afrike. Sponzori ove priredbe bile su izdavačke kuće Školska knjiga i Ljevak, Zadruga Pod Papukom iz Voćina i Obrt Krešimir iz Mikleuša.