Autor: Tanja Štefok Mikić, 1. 2. 2017.

OŠ Mikleuš i OŠ Vladimira Nazora iz Nove Bukovice udruženim će snagama predstavljati Virovitičko-podravsku županiju na Lino višebojcu.  Sanja Rođak Karšić, međunarodna FIFA sutkinja, prva žena sutkinja koja je sudila 1.HNL nogometnu ligu, te rukometni reprezentativac Hrvatske Josip Božić Pavletić – desno krilo RK Nexe, koji je sudjelovao na Svjetskom rukometno prvenstvu u Francuskoj, bit će njihovi gosti.

Sanja i Josip pomagat će natjecateljima u osvajanju bodova u rukometu, nogometu, trčanju, skoku u dalj i grupnim igrama i na kraju podijeliti pehare najboljima. Zanimanje će izazvati i njihov susret s izazivačima iz publike.

Lino višebojac u OŠ Mikleuš započinje u 12h, a u uvodnom dijelu učenici ovih škola predstavit će svoje plesno, glazbeno i likovno stvaralaštvo.

Učenici OŠ Mikleuš dolaze u školu u 8 sati. Redovne nastave neće biti pa učenici ne nose školske stvari. Učenici natjecatelji trebaju ponijeti sportsku odjeću i obuću, a učenici navijači samo papuče. Odlazak učenika putnika autobusom kući je u 13.45 sati. Učenici razredne nastave doručak će imati u 9 sati, a učenici predmetne nastave u 9.30 sati.