Autor: Tanja Štefok Mikić, 11. 5. 2017.

U ponedjeljak 8. svibnja bili smo pozvani na proslavu Dana škole OŠ E. Kumičića Slatina. Našu su školu predstavljali Nikol Jurenac iz 8. razreda, Nikola Tomić iz 7. razreda, Antonela Jakočić iz 6. razreda i Patricija Pejić iz 5. razreda. Pripremala ih je i vodila vjeroučiteljica Milkica Sarajlić Kolundžija.

Foto: vjeroučiteljica Milkica Sarajlić Kolundžija

U ponedjeljak, 8. svibnja, u sklopu obilježavanja tjedna Osnovne škole Eugena Kumičića, održan je kviz o životu i djelu blaženog Ivana Merza.  Ovaj kviz već tradicionalno se održava po osmi put, a po drugi put u samoj župnoj crkvi.

Sudjelovali su učenici iz OŠ Voćin, OŠ Mikleuš, OŠ V. Nazora N. Bukovica, OŠ "Davorin Trstenjak" Čađavica, OŠ J. Kozarca Slatina i "domaćini" OŠ Eugena Kumičića Slatina.

Susret je počeo himnom blaženog Ivana Merza koju su otpjevali učenici četvrtih razreda pod vodstvom učiteljice Renate Grahovac.

Prigodnim riječima natjecatelje kao i sve prisutne pozdravila je ravnateljica škole Božica Majhen i župnik Župe bl. Ivana Merza Nikola Jušić.

Natjecanje je započelo zanimljivim kvizom kojim su učenici pokazali iznimno znanje o životu, liku i djelu bl. Ivana Merza.

Nakon toga slijedile su igre spretnosti koje su nas sve dobro zabavile i nasmijale.

Sve je završilo u veselom raspoloženju.

Zahvaljujemo se svim učenicima na sudjelovanju i lijepom druženju kao i njihovim voditeljima i vjeroučiteljima.