Autor: ZDENKA FUNTEK, RUŽA ŽIVKOVIĆ, 24. 4. 2018.

Iz Donje Stubice je prošle jeseni stigla jedna uzgojena sadnica Gupčeve lipe. Općina Mikleuš poklonila ju je OŠ Mikleuš. Lipu smo zasadili ispred dječjeg igrališta. Nadamo se da će i ona izrasti i da će se djeca pod njom igrati i odmarati. Slijedila je priča o Matiji Gupcu i Seljačkoj buni. Ovako se povijest lakše uči.

Na radost učenika, ovih dana, lipa nam je poklonila svoje prve, velike listove.

Hvala Općini Donja Stubica i Općini Mikleuš što je priča o vođi seljaka, po kojoj jedna ulica u selu nosi ime, zaživjela među djecom na ovakav način.