POZDRAV PROLJEĆU - Bajer 2018.

Autor: Gordana Gaća Ćurak, Tatjana Sabo, Svjetlana Mojzeš, RUŽA ŽIVKOVIĆ, 14. 5. 2018.

U četvrtak, 10. svibnja, učenici razredne nastave od 1. do 4. razreda Osnovne škole Mikleuš su realizirali  izvanučioničku nastavu “POZDRAV PROLJEĆU- Bajer 2018“.

Razumjeti temeljne prirodne zakonitosti vezane za izmjenu godišnjih doba i njihov utjecaj na život ljudi, biljaka i životinja te spoznati zanimljivosti o vodama u zavičaju je cilj koji smo u potpunosti realizirali.

Zadatci koji su bili postavljeni pred učenike svakog razreda, također su realizirani.

Od 8 : 50  do 9: 00 sati -  doručak u školi

Od 9 :00 do 9:15 – šetnja  ulicama Mikleuša ,  promatranje promjena u prirodi, dolazak na Bajer- našu vodu stajaćicu

Od 11: 45 do 12 i 30 sati – TZK ( zajednički sat)

Ekološki trenutak – Priroda čista od sreće blista ( prikupljanje otpada, PVC boca, papira)

- od 8 : 50 do 9:oo – doručak u školi

- od 9 :00 do 9:15 – šetnja  ulicama Mikleuša ,  promatranje promjena u prirodi,

-dolazak na Bajer-   našu vodu stajaćicu

-učenici zauzimaju prostor na kojem će učiti, pratiti promijene u prirodi i bilježiti ih

– sat TZK smo realizirali na velikom travnatom   igralištu ispred škole

Ekološki trenutak– Priroda čista od sreće blista - ( prikupljanje otpada, PVC boca, papira)

- u ekološkom trenutku  sudjelovali su svi učenici i prostor na kome smo boravili primjer  je svima koji će boraviti na tom mjestu poslije  nas

- odlazak kućama

Ljudsko –pravna, društvena, gospodarska i ekološka dimenzija Građanskog odgoja je ostvarena.

U Mikleušu  10. svibnja 2018. godine.                                                                    Učiteljica: