Modelarska liga: učenici OŠ Mikleuš izborili pravo sudjelovanja na državnoj razini

Autor: RUŽA ŽIVKOVIĆ, 14. 5. 2018.

Modelarska je liga ekipno natjecanje učenika u području modelarstva/maketarstva koje Hrvatska zajednica tehničke kulture provodi u suradnji s Hrvatskim savezom pedagoga tehničke kulture, županijskim i gradskim zajednicama tehničke kulture, društvima pedagoga tehničke kulture i osnovnim školama.

Ove je godine domaćin Modelarske lige naše županije bila OŠ Eugena Kumičića u Slatini. Našu školu predstavljali su učenici u dva tima. Prvi tim činili su Matej Ljubas (učenik 6. razreda) i Roberto Cingel (učenik 7. razreda) koji su osvojili 2. mjesto u kategoriji osnovnih škola. Drugi tim činili su Domagoj Dundović (učenik 7. razreda) i Marko Radaković (učenik 8. razreda) koji su osvojili 1. mjesto u drugoj kategoriji (kategoriji učenika s poteškoćama). Time su naši učenici iz druge kategorije izborili pravo sudjelovanja na državnoj razini koje se ove školske godine održava u Kraljevici od 25. do 27. svibnja. Čestitamo našim učenicima i njihovom mentoru učitelji Marku Gajeru te im želimo puno uspjeha na državnoj razini natjecanja.