Autor: Marica Kesić, RUŽA ŽIVKOVIĆ, 15. 5. 2018.

Krenuli smo u 10:30. U 11 smo sati  stigli u Osnovnu školu Eugena Kumičića u Slatini. Kada smo došli, morali smo čekati školu Josipa Kozarca, jer su kasnili, i onda smo se svi predstavili. Podijelili smo se u pet timova. Nakon  toga smo igrali kviz. Bilo je nekih pogrešnih, nekih lakih i teških pitanja. Uz ponavljanje gradiva 6. razreda stekli smo i nove prijatelje. Kad smo završili kviz, donijeli su nam sendviče i sok. Nakon jela uručili su nam zahvalnice, a pobjedničkoj grupi, u kojoj je bila i naša Jana Grabar, povelje i majice. Na kraju smo se  svi zajedno slikali i zadovoljno i s još jednim novim iskustvom krenuli kući.